To zdaniem Dariusza Wieczorka, przewodniczącego klubu radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sejmiku Zachodniopomorskim największe wyzwanie, przed jakim stoi samorząd województwa.

fot. Radio Koszalin

 

Dzisiejszy gość Studia Bałtyk przekonywał, że konieczna jest szeroka dyskusja na ten temat:

Debata powinna się odbyć na szczeblu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z udziałem samorządów gminnych i powiatowych, bo to one muszą nam uczciwie powiedzieć jakie były problemy. No i druga rzecz, to jest kwestia podziału na lata 2014 - 2020.

Dariusz Wieczorek podkreślał na antenie Radia Koszalin, że priorytetem powinna być gospodarka. A środki unijne powinny służyć realizacji inwestycji pro rozwojowych i poprawianiu infrastruktury - także drogowej:

Powinniśmy te środki wykorzystywać ze szczególnym uwzględnieniem właśnie budowania nowych miejsc pracy. Podkreślam - trwałych miejsc pracy. To powinno nastąpić w uzgodnieniu miedzy samorządem województwa, a samorządami powiatowymi i gminnymi.

Województwo zachodniopomorskie w nowej perspektywie finansowej na lata 2014 - 2020 ma otrzymać ponad 1 miliard 200 milionów złotych. To pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Anna Popławska