30 tu wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka na terenie gminy Bobolice. Do tego liczne koncerty, imprezy towarzyszące i oczywiście licytacje.

 

Początek od godziny 14.00 w budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie kiermaszu z ciastami. Będą także jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Bobolicach, zaśpiewają: Goździki, Calineczki i Ziemia Bobolicka.

 

W gminie Malechowo 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Ostrowcu. Będą prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży, występ zespołu ludowego Ostrowianie, zespołu Wiarusy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Strażacy z Ostrowca zaplanowali także pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba”. Impreza odbędzie się na terenie miejscowej szkoły. Początek o godzinie 15.00.

 

Gorąca grochówka, udka, kawa i ciasta, to wszystko znajdzie się na stołach w szkole podstawowej w Gościnie. Pieniądze ze sprzedaży trafią na konto Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą też występy dzieci i młodzieży. Początek 0 godzinie 13.00.

 

Po raz pierwszy w historii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w gminie Sławno. Orkiestra grać będzie w świetlicy wiejskiej we Wrześnicy i na sali sportowej w miejscowym gimnazjum. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i najstarszych mieszkańców gminy. Od 11 bal karnawałowy, później gminne turnieje koszykówki i piłki nożnej, oprócz tego warsztaty taneczne, pokaz sprzętu strażackiego i licytacje. Mieszkańcy Warszkowo na licytację przekazali własnej roboty pierogi i bigos, a także prosiaka na ruszcie. Śpiewać również będzie zespół ,,Wrzosy”. Koło gospodyń z Wrześnicy piecze ciasta, a Boleszewo zaprezentuje swój zespół gitarowy. Z kolei sołectwo Żabno przekazało kiełbasę i kurczaki, a Łętowo - różnego rodzaju gadżety. O 20 tradycyjnie światełko do nieba.

 

 

Stu wolontariuszy wyruszy jutro na ulice Piły. To mniej niż w latach poprzednich, ale w Regionalnym Centrum Kultury będzie też sporo licytacji podczas koncertów. Początek godzina 15.00 - przypomina Stanisław Dąbek, dyrektor pilskiego RCK:

Koncert wielopokoleniowy powiedziałbym, bowiem wystąpią zespoły z klubu seniora, ale wystąpią też i dzieci, bo pojawi się szkoła tańca Flow, pojawi się Bizon ze swoimi tancerzami, pojawią się Szafirki.

Wiele tez będzie się działo w holu Regionalnego centrum kultury:

Loteria i sprzedaż różnych wypieków i pojawią się maltańczycy i pojawi stowarzyszenie historyczne Przedmoście z armatami z mundurami, z całym tym anturażem wojennym, więc będzie można sobie z nimi zrobić zdjęcie.

O godz. 20.00 światełko do nieba. W Pile jak zwykle będzie to plenerowe widowisko teatralne z ogniem w roli głównej.

 

Prezydent Piły - Piotr Głowski, chce się wynająć do pracy. To w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku został na jeden dzień piwowarem i sprzedawcą - wspomina Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły:

Chwilami widziałam kolejkę do zakupu piwa, więc się w tej roli dobrze sprawdził, ludzie podchodzili i zadawali pytania różne nie tylko dotyczące funkcjonowania browaru.

Wiceprezydent liczy, że i ta aukcja przyniesie wymierny wynik finansowy. Licytacja zakończy się 15 stycznia. Licytować zatrudnienie prezydenta można w serwisie Allegro.

 

W Biesiekierzu pieniądze dla Orkiestry zbierają młodzi ludzie z Młodzieżowej Rady Gminy oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Parnowa, Warnina, Starych Bielic i Biesiekierza. O godz.16.00 w gimnazjum będą występy przedszkolaków, kabaretu, szkolnych zespołów tanecznych i licytacje. Na 18 planowane jest światełko do nieba.

 

 Z kolei o 18 Finał Orkiestry zacznie się w Tychowie w hali sportowej. Będą między innymi występy dzieci i młodzieży z Domu Kultury i szkół, zespołu ludowego, grupy tanecznej, pokaz sztuk walki i licytacje. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą świąteczna dekorację O 20- tej światełko do nieba.

 

W gminie Manowo Finał Orkiestry o 16 w szkole w Rosnowie. W programie między innymi licytacje, loteria, sprzedaż ciast, występ zespołu muzycznego i na koniec o 20- tej światełko do nieba.

 

Orkiestrowy Piknik będzie w Postominie. Impreza zacznie się o 15 przy Centrum Kultury i Sportu. Biorąc udział w aukcji można wylicytować np. gadżety Orkiestry np. koszulkę i kalendarz oraz walentynkową kolację. Będzie między innymi loteria, występy artystyczne, kawiarenka pod serduszkiem i na koniec pokaz fajerwerków.

 

W Ustroniu Morskim Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacznie się o 16. Wystąpią między innymi przedszkolaki, grupa wokalna z Ośrodka Kultury, Strażacka Orkiestra Dęta - Morka, sołeccy śpiewacy. Będzie loteria i licytacje. Stoiska z domowymi wypiekami, przejażdżki strażackim wozem. Impreza w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

W Białogardzie pieniądze zbiera prawie 60 wolontariuszy. Finał Orkiestry w hali widowiskowo sportowej Liceum. Początek o 17. W programie między innymi licytacje, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, tanecznych, konkursy sportowe, pokaz ratownictwa medycznego.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szczecinku zagra tak jak w minionych latach. Na ulice miasta wyruszyło 64 wolontariuszy - mówi szefowa sztabu orkiestry Anna Kapelska:

W godzinach od 10 do 17 odbędzie się zbiórka pieniędzy. W kinie Wolność w godzinach 11 - 22 trwać będą liczne licytacje gadżetów WOŚP oraz towarzyszące im programy artystyczne.

O 11 na Placu Kamińskiego rozpocznie się MOTO Orkiestra. Członkowie Stowarzyszenie Miłośników Sportów Samochodowych zaprezentują pokazy jazdy ekstremalnej, za datek na rzecz orkiestry będzie można przejechać tor z doświadczonym kierowcą.